Repertuar filmów w Kinie Sferycznym

 

<< REPERTUAR I BILETY >>

 

• Wstęp do Kina Sferycznego wymaga dokupienia dodatkowego biletu. Niezbędny jest również podstawowy bilet do Centrum Nauki i Techniki EC1.
• Polecamy wybranie filmu rozpoczynającego się o godzinę później od planowanego przyjścia do CNiT.
• Aktualnie w Kinie Sferycznym wyświetlane są jedynie pokazy 2D.

 

BIG

Podróżując przez Układ Słoneczny dowiemy się, jak daleko dotarły niektóre sondy kosmiczne np. Ulisses, Galileo, czy Voyagery 1 i 2. Z prędkością światła pomkniemy dalej w głąb kosmosu, mijając po drodze obiekty w Drodze Mlecznej i opuścimy naszą Galaktykę.
Sugerowany wiek widza: szkoła podstawowa (V-VIII), szkoły ponadpostawowe.
(więcej o filmie)

 

 

 

 

Słońce nasza żyjąca gwiazda

Film opowiada o narodzinach Słońca i formowaniu się planet. Przybliża  budowę dziennej gwiazdy, jej skład chemiczny, reakcje termojądrowe, w których powstaje energia. Na wyjątkowych zdjęciach z sond kosmicznych SOHO i SDO przedstawia gwałtowne zjawiska związane z aktywnością Słońca.
Sugerwany wiek widza: uczniowie szkół podstawowych (klasy IV-VIII), ponadpodstawowych oraz widzów indywidualnych (od 10 lat wzwyż).
(więcej o filmie)

 

 

 

 

Jesteśmy gwiazdami

Jak powstał Wszechświat, gwiazdy i Ziemia? Z czego jesteśmy zbudowani? Skąd wzięło się żelazo w naszej krwi i wapń w kościach? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedzi w filmie „Jesteśmy gwiazdami”. W lekkiej i przystępnej formie poznamy sekrety kosmicznej alchemii od powstania wodoru i helu, po syntezę cięższych pierwiastków wewnątrz gwiazd.
Film przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz widzów indywidualnych. 
(więcej o filmie)

Nanocam (2D)
Nanocam - film w Kinie Sferycznym CNIT EC1Niektórzy uważają, że biologia jest nudna. Dzięki pokazowi „Nanocam” widzowie są zabierani w podróż przez pięć królestw biologii i szybko przekonują się, że tak nie jest. Animacja jest oparta na zdjęciach wykonanych przez mikroskopy elektronowe, które zostały zaadaptowane tak, by pokazać bogactwo i różnorodność świata biologii w różnej skali.
Sugerowany wiek widza: od 10. roku życia. Czas projekcji: 27 minut.
(więcej o filmie)

 

Jesteśmy kosmitami! (3D)
Jesteśmy kosmitami - Kino Sferyczne Centrum Nauki i Techniki EC1Czy w kosmosie jest życie? Czy inne planety mogą być zamieszkane? Czy mamy kiedykolwiek szanse nawiązać kontakt z obcą cywilizacją?
Sugerowany wiek widza: od 12. roku życia. Czas projekcji: 25 minut.
Film czasowo prezentowany w wersji dwuwymiarowej (2D).
(więcej o filmie)

 

 

W Kosmos i z powrotem (3D)
W Kosmos i z powrotem - Kino Sferyczne Centrum Nauki i Techniki EC1Bez technologii kosmicznych nie byłoby nawigacji samochodowej, o bardziej zaawansowanych funkcjach smartfonów już nie wspominając. Przyjrzyjmy się im bliżej.
Sugerowany wiek widza: od 12. roku życia. Czas projekcji: 25 minut.
Film czasowo prezentowany w wersji dwuwymiarowej (2D).
(więcej o filmie)

 

 

Jesteśmy astronomami (2D)
Jesteśmy astronomami  - Kino Sferyczne Centrum Nauki i Techniki EC1Czym zajmują się astronomowie? Dzisiejsi nie spędzają już czasu wpatrując się przez teleskopy w niebo (a przynajmniej nikt im za to nie płaci). Film prezentuje współczesne metody obserwowania Kosmosu.
Sugerowany wiek widza: od 12. roku życia. Czas projekcji: 25 minut.
(więcej o filmie)

 

 

Kosmiczny paszport (2D)
Kosmiczny paszport  - Kino Sferyczne Centrum Nauki i Techniki EC1Nasi przodkowie wierzyli, że gwiazdy opowiadają historie; my wiemy, że wskazują one nasz kosmiczny adres zamieszkania. By go poznać, opuszczamy powierzchnię Ziemi.
Sugerowany wiek widza: od 12. roku życia. Czas projekcji: 20 minut.
(więcej o filmie)

 

 

Astronauta (3D)
Astronauta   - Kino Sferyczne Centrum Nauki i Techniki EC1Film zabiera widzów do ośrodka treningowego astronautów, gdzie przygotowuje się ich do pracy w warunkach na tyle zbliżonych do panujących na orbicie, na ile jest to możliwe do osiągnięcia na naszej planecie.
Sugerowany wiek widza: od 10. roku życia. Czas projekcji: 24 minuty.
Film czasowo prezentowany w wersji dwuwymiarowej (2D).
(więcej o filmie)

 

 

Molekularium (2D)
Molekularium  - Kino Sferyczne Centrum Nauki i Techniki EC1Pokaz dla najmłodszych gości odwiedzających Centrum Nauki i Techniki EC1. Ich przewodniczką w niezwykłej podróży po cząsteczkach jest Oxy – rezolutna atomka tlenu.
Sugerowany wiek widza: od 5. roku życia. Czas projekcji: 22 minuty.
(więcej o filmie)