Informacje dla osób z niepełnosprawnościami

EC1 Łódź – Miasto Kultury, którego częścią jest Centrum Nauki i Techniki EC1, jest obiektem dostępnym dla osób z niepełnosprawnościami ze względu na choroby narządów ruchu. Sala projekcyjna sferycznego Kina 3D jest przystosowana do uczestnictwa w pokazie jednej osoby na wózku lub pojeździe o zbliżonych gabarytach (w dużej kopule Planetarium EC1 są dwa takie miejsca). Prosimy o rezerwację telefoniczną (42 600 61 00 wew. 1), abyśmy mogli potwierdzić, że specjalne miejsce jest dostępne na danym filmie.

DOJAZD: Osoby z niepełnosprawnością ruchową mogą skorzystać z transportu oferowanego przez Zakład Przewozu Osób Niepełnosprawnych MPK-Łódź Spółka z o.o. (tel. 42 196-23) Jednorazowa usługa kosztuje 12 zł, można korzystać z efektywnie tańszych abonamentów na przejazdy. Niestety, z powodu dużego obłożenia zleceniami, rezerwacji należy dokonywać na tydzień przed realizacją usługi. W dni robocze polecamy korzystanie z oferty Centrum Nauki i Techniki EC1 poza godzinami tzw. szczytu przewozowego (szacunkowo 10:30 - 14:00) dla transportu osób z niepełnosprawnościami. W weekendy nie ma „godzin szczytu”, zapraszamy zatem od 11:00 do 19:00.

W wejściu głównym do Centrum Nauki i Techniki EC1 od strony ul. Wojciecha Jerzego Hasa (plac Janusza Szoslanda) nie występują żadne bariery dla wózków, które przekraczałyby 2 cm.

Na terenie Centrum Nauki osoby z niepełnosprawnościami mogą korzystać z wind o wygodnych, dużych gabarytach. Windy te obsługują wszystkie piętra budynku, można z nich korzystać samodzielnie lub z pomocą naszych pracowników.

Na terenie całego kompleksu EC1 Łódź — zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz budynku — znajduje się wiele różnorodnych miejsc do siedzenia (ławki, pufy, fotele), które mogą być przydatne dla osób starszych i posłużyć w chwilach koniecznego odpoczynku.

Z powodów technicznych aktualnie nie możemy zapewnić obecności tłumacza języka migowego na pokazach w Kinie Sferycznym ani też podczas warsztatów.

Osoby z upośledzeniem narządu wzroku mogą korzystać z opisów eksponatów w alfabecie Braille'a.

Na poniższym filmie ujęcia Centrum Nauki i Techniki EC1 zaczynają się od 1 min 45 sek.

 

 

Mapa kompleksu EC1 Łódź z zaznaczonymi drogami dojazdu i dojścia