Dzień Dziecka w Centrum Nauki EC1

Zapraszamy do wspólnej zabawy z okazji Dnia Dziecka, który w EC1 potrwa dwa dni - to już tradycja, że wydłużamy wszystko co dobre!

Oba dni – 1 i 2 czerwca 2019 r. – wypełnione będą atrakcjami spod znaku zręczności, równowagi, sztuki cyrkowej, kolorowego laboratorium i wielkich baniek mydlanych. 

W sobotę 1 czerwca o godz. 17.00 zobaczymy również dokument „Dzieci Wszechświata” (”Children of the Universe”) w reżyserii Camille Budin. Wstęp w cenie biletu do Centrum Nauki i Techniki EC1, ale osoby chcące pójś tylko na projekcję też mają taką możliwość - dla nich dostępne są bilety w cenie 5 zł od osoby. Kliknij i dowiedz się więcej o filmie.

 

Dzień Dziecka w EC1 Łódź

 

Już w połowie maja zaczęliśmy przygotowywać drewniane gry w skali MAKRO, które będą dostępne dla wszystkich oraz planować scenariusze zabaw prowadzonych przez naszych animatorów.

Tak się złożyło, że 2 czerwca to również Dzień Chemika, po prostu nie mogliśmy odpuścić takiej okazji! Dlatego też dla najmłodszych eksperymentatorów uruchamiamy dwudniowy Kącik Młodego Chemika, gdzie można będzie samemu przeprowadzić doświadczenia i reakcje chemiczne. Wielką atrakcją na pewno okaże się nauka wytwarzania płynu do robienia baniek (powalczymy i ze składnikami i z ich odpowiednimi proporcjami), zwieńczona własnoręcznym ich puszczaniem. 

Zarówno dzieci jak i dorośli będą mogli sprawdzić swoją zręczność - przejść labirynty, rozegrać mecz w drewnianego cymbergaja lub w soccera, poskakać razem na skakance. 

Na amatorów intelektualnych rozrywek czekają memory, karty i strategiczne wielkie bierki. Jeśli ktoś zechce poćwiczyć i rozwinąć swoją celność – zapraszamy na ringo i kręgle. Uwaga: te gry wciągają całe rodziny!

Ponadto zdradzimy naszym gościom nieco tajemnic cyrkowych. Nauczymy Was podstaw balansowania na różnych przedmiotach - równoważniach i szczudłach -  żonglerki piłeczkami, maczugami, talerzykami czy diabolo.

Kiedy:
1-2 czerwca 2019 r.

  • w godz. 11.00–16.00 gry i zabawy
  • w godz. 11.00–18.00 Kącik Młodego Chemika

Gdzie:
Centrum Nauki i Techniki EC1, Strefa Wystaw Czasowych oraz chłodnia kominowa.

Bilety: wszystkie atrakcje w cenie zwykłych biletów do Centrum, bez dopłat!


BRAWO RAVEKJAVIK
w EC1 Łódź — Miasto Kultury

Trzecia edycja festiwalu “Brawo Ravekjavík” — która odbędzie się w weekend z Dniem Dziecka — rozrosła się o rodzinną, piknikową część na terenie zrewitalizowanego EC1. 

W sobotę 1 czerwca już od godziny 13:00 przy ulicy Targowej 1/3 (wejście od ul. Hasa) odbędą się warsztaty i pierwsze koncerty, powstanie także strefa gastronomiczna z food truckami.

Choć nocna część festiwalu jest przeznaczona dla osób dorosłych, zwracamy uwagę na to co będzie się działo wcześniej: kilkugodzinny masterclass „Live improvisation performance with machines” poprowadzi Þorgeir Óðinsson, przewidziano także warsztaty DJ-skie dla dzieci, podczas których nauczą się podstaw tej techniki. Zajęcia z młodymi uczestnikami poprowadzi DJka i promotorka - Veronique. 
Wstęp na „dzienne” wydarzenia jest wolny. 

Więcej informacji o wszystkich atrakcjach festiwalu można znaleźć na stronie organizatora.