Młodzi o klimacie 2021

Konferencja dla uczniów szkół ponadpodstawowych w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z całego kraju do udziału w Konferencji. Dziękujemy za bardzo dużą liczbę zgłoszeń, z których niestety mogliśmy wybrać tylko szesnaście. Wciąż jeszcze zapraszamy uczniów, którzy chcieliby w niej uczestniczyć w roli słuchaczy. Konferencja „Młodzi o klimacie 2021” odbędzie się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi w dniach 9-10 listopada 2021 r.

Przed nami dwa dni wypełnione wystąpieniami uczniów, prelekcjami specjalistów i warsztatami. 

 

Plakat konferencji "Młodzi o klimacie 2021"

 

2021 rok obfituje w bardzo ważne daty związane z zagadnieniami klimatu. W kwietniu w Polsce dyskutowaliśmy podczas szczytu TOGETAIR – odbyło się wtedy mnóstwo ważnych debat z tematyki proekologicznej. W tym samym czasie prezydent USA Joe Biden zorganizował szczyt klimatyczny, na który zaprosił przedstawicieli 40 krajów, w tym Polski. W sierpniu ukazał się szósty raport IPCC – czyli dokument będący wnikliwą analizą ponad 14 tysięcy artykułów naukowych z tematyki zmian klimatu oraz prognoz z nimi związanych. Na listopad br. zaplanowano (przełożony z roku poprzedniego) Szczyt Klimatyczny COP26, który odbędzie się w szkockim Glasgow. Po co te spotkania? Jaki jest ich cel? Raport IPCC nie pozostawia już żadnych złudzeń: za współczesne globalne ocieplenie odpowiada człowiek. Jako mieszkańcy Ziemi nie mamy już czasu na półśrodki. Potrzebne są szybkie i zdecydowane działania, które zredukują emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych. To wszystko po to by kolejne pokolenia mogły po prostu godnie żyć. Dopisujemy się do tego kalendarza z wydarzeniem ukierunkowanym na młodzież i ich punkt widzenia. Jakie są ich odczucia związane z tym, co się dzieje z systemem klimatycznym? Co najbardziej ich frapuje? Co ciekawi? Przez jaki pryzmat chcą patrzeć na klimat?

Podczas konferencji „Młodzi o klimacie 2021”, która odbędzie się w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi w dniach 9-10 listopada 2021, oddamy głos młodzieży i poznamy ich zainteresowania związane z szeroko pojętym zagadnieniem klimatu. Przed nami dwa dni wypełnione wystąpieniami uczniów, prelekcjami specjalistów i warsztatami.

Zmiany klimatu - to już się dzieje, każdy z nas ich doświadcza. Jeśli nic z tym nie zrobimy, za chwilę możemy nie poznać świata, który jest przecież naszym domem. Fundamentem każdych zmian jest świadomość problemu - o tą świadomość zadbamy podczas naszego wydarzenia. Pokażemy, jak korzystać z wiarygodnych źródeł informacji, jak do nich dotrzeć i jak je wybierać. Będzie to bardzo rozwijające oraz cenne doświadczenie dla wszystkich uczestników naszego wydarzenia. 

 

KOMITET ORGANIZACYJNY:
Magdalena Kosiada-Sylburska - menedżerka konferencji
Katarzyna Pachulska - koordynatorka organizacyjna konferencji
Luiza Wieczorek - koordynatorka merytoryczna konferencji

 

 

Szczegółowy program pierwszego dnia konferencji Młodzi o klimacie 2021

 

Chcesz uczestniczyć w konferencji?
Kliknij i zostań słuchaczem
paneli i warsztatów!

 

Szczegółowy program drugiego dnia konferencji Młodzi o klimacie 2021

 

 

INFORMACJE ORGANIZACYJNE 
🔹 Termin nadsyłania abstraktów (streszczeń wystąpień) upłynął 18 października 2021 r. 
🔹 Prelegentem mógł zostać uczeń szkoły ponadpodstawowej, referaty mogły zostać przygotowane indywidualnie bądź w parach.
🔹 Każda szkoła mogła zgłosić do 3 referatów, każdy z nich mógł mieć innego opiekuna (nauczyciela) merytorycznego.
🔹 Na Państwa pytania dotyczące spraw merytorycznych odpowie Luiza Wieczorek (luiza.wieczorek@ec1lodz.pl).
🔹 Zgłoszenia szkół oraz uczniów chcących uczestniczyć w roli słuchaczy przyjmuje Dział Obsługi Klienta EC1 Łódź telefonicznie (42 600 61 00 wew. 1) lub e-mailem (informacja@ec1lodz.pl).
🔹 Udział w konferencji i warsztatach towarzyszących jest bezpłatny dla prelegentów i ich opiekunów merytorycznych. Uczestnicy bierni mogą wziąć udział w wydarzeniu w ramach biletu wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1.
🔹 Konferencja „Młodzi o klimacie 2021” odbędzie się w dn. 9-10 listopada 2021 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
🔹 Program konferencji wraz z listą zaakceptowanych abstraktów został opublikowany (powyżej) 27 października 2021 r.
🔹 Szczegółowe informacje są zawarte w załączonym Regulaminie konferencji.

 

Dokładne informacje dostępne są w Regulaminie konferencji.

 

 

Wnętrze Audytorium Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Architektura zewnętrzna Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Wejście z podświetlonym neonem Centrum Nauki i Techniki EC1