Łódzka Noc Naukowców 2023

Czy sztuczna inteligencja jest w stanie przynieść szczęście ludzkości? Jakie problemy wynikają z zanieczyszczenie hałasem oraz jaki jest wpływ ciągłej obecności dźwięku na nasze samopoczucie oraz zdrowie? Dlaczego w ogóle widzimy?  Jak widzą świat zwierzęta?

Między innymi na takie pytania starają się odpowiedzieć naukowczynie i naukowcy z łódzkich uczelni i instytutów badawczych. 29 września 2023 r. w godzinach 19:00-23:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1 będzie można poznać efekty ich wysiłków w coraz pełniejszym rozumieniu świata. 

BILETY WYPRZEDANE!

Podczas Łódzkiej Nocy Naukowców w przyjaznej i dostępnej formie wspólnie odkryjemy najciekawsze osiągnięcia nauki. W programie znalazły się różnorodne formy spotkania z wiedzą, jak wykłady, warsztaty laboratoryjne czy panel dyskusyjny.  W trakcie wydarzenia będzie można uczestniczyć w chemicznej ścieżce edukacyjnej przygotowanej przez Politechnikę Łódzką oraz zwiedzić część ekspozycji Centrum Nauki i Techniki EC1 oraz obejrzeć pokaz w Planetarium EC1. Program Łódzkiej Nocy Naukowców jest skierowany do wszystkich, niezależnie od wieku!

Łódzką Noc Naukowców 2023 tworzą: Uniwersytet Łódzki, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Politechnika Łódzka, Instytut Energetyki Oddział Techniki Cieplnej “ITC” w Łodzi oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.

>>>Pobierz pełny program wydarzenia!<<<

 

UWAGA: wejście na Łódzką Noc Naukowców jest ulokowane we wschodniej części budynku Centrum Nauki i Techniki (poniżej plan sytuacyjny).