Exaqua rozpoczyna współpracę z Centrum Nauki i Techniki EC1

 

Producent innowacyjnych fotometrów Exaqua rozpoczyna współpracę z Centrum Nauki i Techniki EC1 i obejmuje patronat nad jednym z laboratoriów.

 

 

Współpraca pomiędzy Exaqua, partnerem posiadającym know-how i bogate zaplecze z pogranicza elektroniki i chemii, a EC1 Łódź, unikalnym centrum naukowo-technicznym i kulturalnym, daje szerokie pole do działania w sferze prezentowania nowoczesnych technologii i ich praktycznego zastosowania. Fotometry Exaqua wraz z kompletem odczynników, które są na wyposażeniu patronackiego laboratorium, będą wykorzystywane do projektów i zajęć dydaktycznych realizowanych w EC1. Ich celem jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy w zakresie analizy chemicznej i jej przydatności nie tylko w przemyśle i badaniach, ale także w wielu obszarach codziennego życia.

Fotometry Exaqua dedykowane są wszystkim, których interesują chemiczne parametry wody. Znajdują szerokie zastosowanie w wielu aplikacjach, ciesząc swoją wygodą w obsłudze i dokładnością pomiarów zarówno profesjonalistów jak i hobbystów. Wśród użytkowników można wymienić ogrody zoologiczne, oceanaria, placówki oceanograficzne, farmy koralowe, uczelnie, koła studenckie, hodowle akwarystyczne słodkowodne i morskie, a także stacje uzdatniania wody, instytucje badające naturalne zasoby wodne, baseny pływackie i wiele innych. 

 

 

Wydarzeniem otwierającym wspólne działania Exaqua i CNiT EC1 było spotkanie szkoleniowe dla pracowników EC1 Łódź obejmujące warsztaty laboratoryjne z fotometrami Exaqua. Szkolenie to polegało na zapoznaniu się z obsługą, funkcjonalnością i interfejsem urządzeń, procedurami pomiarowymi oraz działaniem aplikacji mobilnej do zarządzania wynikami pomiarów.

 

 

 

Bogaty potencjał edukacyjny fotometrów Exaqua wynika z wielu ciekawych funkcjonalności wbudowanych w urządzenia, co pozwoli przyszłym uczestnikom warsztatów w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżyć znaczenie innowacyjnych rozwiązań ułatwiających i polepszających analizę jakości wody.

A już od września, w ramach nowej oferty dla grup szkolnych, zapraszamy do Centrum Nauki i Techniki EC1 na warsztaty laboratoryjne pt. „Aquazagadka”. Wykorzystując fotometry Exaqua uczniowie będą mieli okazję zbadać kilka podstawowych parametrów fizykochemicznych wody, którą spożywają każdego dnia. Dlatego zachęcamy do przeniesienia (w czystym naczyniu) wody z domowego kranu lub przydomowej studni (ok. 50 ml) i sprawdzenia, co się w niej kryje.

Zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych (klas 4-8) i szkół ponadpodstawowych.

Szczegóły już wkrótce!