Szanowni Państwo, 

Cieszymy się, widząc ogromne zainteresowanie zwiedzeniem zabytkowej elektrowni EC1. Nic nie sprawia nam większej przyjemności, niż możliwość prezentacji naszego projektu: transformacji placówki przemysłowej w instytucję kultury, przesyłającej dziś do Łodzi i poza jej granice zupełnie inną energię: energię wiedzy i kultury. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom, uruchamiamy dla Państwa możliwość zwiedzania EC1. W towarzystwie przewodników zapoznają się Państwo z historią miejsca, poznają etapy prac nad powstającym właśnie Centrum Nauki i Techniki czy Narodowym Centrum Kultury Filmowej oraz poznają przyszłość placówki i plany jej rozwoju. 

Dni i godziny organizowania wycieczek biletowanych dla indywidualnych zwiedzających kompleks EC1 

Maj 2016 

a) czwartek 12 maja, czwartek 26 maja 
- wycieczka pierwsza, w godzinach 14-15 
- wycieczka druga, w godzinach 15-16 

b) sobota 7 maja 
- wycieczka pierwsza, w godzinach 11-12 
- wycieczka druga, w godzinach 12-13 

Zakup biletów wstępu do kompleksu EC1 jest możliwy tylko w kasie EC1, na poziomie 0 przy Planetarium, w dniu konkretnej wycieczki. Ze względu na charakter zwiedzanych przestrzeni, liczba uczestników jednej wycieczki jest ograniczona do 40 osób. Z tego powodu prowadzimy system zapisów elektronicznych, osoby chcące zakupić bilet wstępu do EC1 prosimy o wysłanie maila z informacją terminie i godzinie wycieczki (7 maja, 12 maja lub 26 maja) i ilością osób na adres: m.prasol@ec1lodz.pl 

Jedna osoba może dokonać rezerwacji mailowej na maksymalnie 10 biletów indywidualnych. Z uwagi na szczególny charakter zwiedzanych przestrzeni, w wycieczkach nie mogą uczestniczyć dzieci, które nie ukończyły 4-ego roku życia. Dzieci do 12-ego roku życia powinny uczestniczyć w wycieczce pod opieką rodziców lub opiekunów. 

Uczestnicy muszą stawić się punktualnie o godzinie rozpoczęcia wybranej wycieczki przy punkcie kasowym. Ze względu na charakter i trasę wycieczki, po jej rozpoczęciu nie ma możliwości dołączenia do odwiedzających. 

Bilety 
Bilet normalny - 8 złotych z VAT (8%) 
Bilet ulgowy - 5 złotych z VAT (8%) przysługuje dzieciom w wieku do 13-ego roku życia, osobom uczącym się (do 26-ego roku życia), osobom mającym ukończone 60 lat oraz osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. 
 

Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszego centrum. 

Zobacz także: 

Szczegóły dojazdu znajdują się w zakładce dojazd