Gra terenowa "Od węgla do uranu" w Centrum Nauki i Techniki EC1

Gra terenowa "Od węgla do uranu" fabularnie ma formę rekrutacji do uruchamianej w przyszłości pierwszej w kraju elektrowni jądrowej. Kandydatki i kandydaci do pracy przechodzą swoje wstępne szkolenia i testy. Prowadzący wyjaśniają podstawy: mechanizm powstawania promieniotwórczych pierwiastków, prędkość, z jaką poruszają się neutrony, rozpad atomu i wiele innych zagadnień, które wydają się być bardzo skomplikowane, ale dzięki zastosowanej formule daje się łatwo pojąć i zrozumieć. Wszystko odbywa się bowiem w formie aktywnej, bezpiecznej zabawy z wykorzystaniem multimedialnej ekspozycji największego w Polsce Centrum Nauki i Techniki EC1. W trakcie gry "Od węgla do uranu" grający będą musieli udać się w podróż, aby zakupić elementy niezbędne do zbudowania reaktora jądrowego, który następnie samodzielnie zmontują. Zmierzą się zatem z zadaniem transformacji z energii brudnej na czystą.

 

SZCZEGÓŁY

🔹 Zajęcia odbywają się w piątki o godz. 10.00.

🔹 Start od maja: 6.05, 13.05, 20.05, 27.05.

🔹 Gra terenowa po Centrum Nauki i Techniki EC1 przeznaczona jest dla uczniów kl. 7-8 szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych.

🔹 Czas trwania gry: 1,5 godz. dla grupy maksymalnie 16 osób.

🔹 Organizacja grupy: w grze może wziąć udział maksymalnie 32 osoby plus 4 opiekunów. W takiej sytuacji grupa jest dzielona na 2 części. W momencie, gdy jedna z nich bierze udział w grze, druga zwiedza wystawy CNiT EC1 z przewodnikiem. Później, po krótkiej przerwie na odpoczynek, następuje zamiana.

 🔹 Oprowadzanie z przewodnikiem (wystawa "Przetwarzanie Energii") trwa 1,5 godz.

 

 

CENNIK

🔹 26 zł uczestnik i 1 zł opiekun. 

🔹 Skład pakietu: cena obejmuje bilet wstępu do Centrum Nauki  i Techniki, oprowadzanie przewodnika 1 h po przetwarzaniu energii oraz "grę terenową od węgla do uranu".

 

 

 

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

Wydział Obsługi Klienta, tel. 42 600 61 00 wew. 1, e-mail: informacja@ec1lodz.pl