Winobranie w EC1

"In vino veritas, in aqua sanitas" - "w winie prawda, w wodzie zdrowie" to słynna łacińska sentencja. A przysłowia i powiedzenia niosą ze sobą mądrość i wiedzę przekazywane w przystępnej, łatwej do zapamiętania formie. Czasami jednak warto spojrzeć na świat z ciekawością, która skłoni nas do zapytania: a dlaczego tak właśnie jest?

 

 

🍇 DOŁĄCZ DO WYDARZENIA 🍇

Zachęcamy Was do takiego właśnie spojrzenia na tematykę wina. W listopadzie  przypada wiele świąt, które nawiązują do tego trunku. Mamy Międzynarodowy Dzień Merlota, Międzynarodowy Dzień Tempranillo, Dzień Zinfandela, Dzień Beaujolais Nouveau i Dzień Carménère. A zatem wino będzie głównym bohaterem kolejnego Wieczoru dla dorosłych, które organizujemy w Centrum Nauki i Techniki EC1.

Przygotowaliśmy dla Was spotkanie z sommelierem, który podzieli się wiedzą na temat tradycji winiarskich na ziemiach polskich, odsłoni kulisy swojej pracy oraz opowie o tym, jak w ogóle serwować wino. W drugiej części wieczoru, tajemnic, które ono skrywa będziemy poszukiwać w laboratoriach. W trakcie doświadczeń i pokazów skupimy się na wyjątkowych cechach wina oraz weźmiemy pod lupę  jego właściwości fizyczne i chemiczne. Przedstawimy pomysłowe sposoby schładzania, wskażemy optymalną temperaturę przechowywania trunku oraz zaprezentujemy nietypowe sposoby serwowania wina.

🍇 KUP BILET 🍇

Spotkanie, na które mamy przyjemność Was zaprosić odbędzie się 24 listopada 2023 r. o godz. 19:00.

Bilet wstępu kosztuje 32 zł.