Wieczór dla Dorosłych - listopad 2022

 

Zbierz razem z nami odciski palców i odkryj to, co ktoś bardzo chciałby ukryć przed światem w trakcie warsztatów kryminalistycznych zorganizowanych w ramach Wieczoru dla Dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

 

 

Kryminały i sensacje to jedne z najpopularniejszych pozycji w literaturze i filmie. Często zafascynowani sukcesami Sherlocka Holmesa, Herkulesa Poirot czy Miss Marple zapominamy, że schwytanie sprawcy to nie tylko efekt dedukcji detektywów prowadzących śledztwo. Częściej to ta mniej medialna, ale równie ważna praca techników zbierających dowody na miejscu zbrodni.

 

Wszystkich ciekawych podstaw pracy przy śledztwie zapraszamy 25 listopada o godz. 19:00 do naszego laboratorium na spotkanie zatytułowane „Na tropie sprawcy”. 

 

W jego trakcie opowiemy jakie jest znaczenie odcisków palców we współczesnej kryminalistyce oraz jak je samodzielnie zabezpieczyć. Wspólnie wykonamy dokumentację fotograficzną zabezpieczonych śladów, a przy pomocy światła ultrafioletowego pokażemy, jak ujawnić ślady niewidoczne normalnie dla ludzkiego oka. Zaprezentujemy sposoby zabezpieczania dokumentów, ujawniania fałszerstw, a także zapoznamy Was z podstawami grafologii.

 

Wszystko to w trakcie Wieczór dla Dorosłych - Na tropie sprawcy już 25 listopada o godzinie 19:00 w Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

 

Serdecznie zapraszamy!