Single w pułapkach

Single w pułapkach

 

| Kliknij tutaj i kup bilet |

 

Stały związek, niezależność z wyboru czy może coś pomiędzy?
Dróg życiowych współczesnych ludzi jest znacznie więcej niż jeszcze kilkadziesiąt lat temu. Nie jesteśmy już ograniczeni do społecznego szablonu życia: narzeczeństwo-małżeństwo-dzieci-wdowieństwo. Wydawałoby się, że każdy z nas samodzielnie decyduje, jak ma wyglądać jego życie prywatne. A może jednak nie? Czy rzeczywiście jesteśmy sami sobie żeglarzami i okrętami?

 

Single w pułapkach

 

Podczas kolejnego Wieczoru dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1 zastanowimy się, dlaczego ludzie są singlami. Porozmawiamy o ich miłosnych biografiach, sercowych zawodach i  historiach rodzinnych. O micie drugiej połowy, wierze w szczęśliwe zakończenia oraz wyobrażeniach o związku i miłości. O deklaratywnej niezależności i poczuciu wolności.

Razem z dr Julitą Czarnecką przyjrzymy się różnym życiowym refleksjom, spowodowanym przez pandemię COVID-19, która wywróciła do góry nogami nasze życia zawodowe i prywatne. Czy nadal nawet ci szczęśliwi single chcą pozostać singlami, czy jednak będą szukali miłości? Czego dowiedzieli się o sobie podczas przymusowej społecznej izolacji?

 

| Kliknij tutaj i kup bilet |

 

Single w pułapkach

 

Prelegentka, dr Julita Czernecka, jest socjolożką, adiunktem w Instytucie Socjologii Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalizuje się w badaniach życia i zachowań polskich singielek i singli - osób, które świadomie zadecydowały o swojej pełnej samodzielności w życiu prywatnym. 17 lipca 2020 r. prowadziła w ramach naszego cyklu spotkanie poświęcone miłości.

 

Przypominamy, że będzie to wieczór tylko dla osób pełnoletnich!

📋 piątek, 7 sierpnia 2020 r. o godz. 19:00
🏭 Centrum Nauki i Techniki EC1 (wejście na teren od ul. Sass-Zdort lub skrzyżowania Tuwima/Dowborczyków)
🔖 Bilety w cenie 26 zł/os. są dostępne w kasach oraz online.

 

W kolejne piątki zapraszamy na następne 👉 Wieczory dla dorosłych w Centrum Nauki i Techniki EC1.