Programowanie w EC1 Łódź

Urząd Komunikacji Elektronicznej oraz EC1 Łódź — Miasto Kultury w Łodzi serdecznie zapraszają na świetną zabawę: warsztaty z programowania dla najmłodszych. Już w czwartek 30 sierpnia 2018 r. w dwóch turach weźmie w nich udział do 54 dzieci w dwóch grupach wiekowych.

Programowanie w EC1 (grupa młodsza)

Dzieci w wieku od 6 do 9 lat spróbują swoich sił w programowaniu za pomocą ScottieGo!, innowacyjnej gry łączącej świat realny z wirtualnym. Używamy w niej kartonowych klocków służących do tworzenia przez graczy serii poleceń oraz oprogramowania, które pozwala sfotografować klocki i przekształcić zawarte na nich komendy na ruch i zachowanie bohatera gry — Scottiego — oraz jego kolegów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem rozmaite wyzwania. Gracz układa program z klocków. Aplikacja po ich zeskanowaniu wykonuje program, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

Programowanie w EC1 (grupa starsza)

Dzieci w starszej grupie wiekowej — od 10 do 13 lat — zajmą się programowaniem Inteligentnego Miasta przy pomocy dużej makiety. W grze chodzi o sterowanie Miastem, podczas którego uczestnicy warsztatów poznają czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Młodzi odkrywcy mają możliwość sterowania ruchem ulicznym czy też latarniami i przejazdami kolejowymi. Efekty pracy widzimy od razu.

Kiedy: czwartek, 30 sierpnia 2018 r.:
a) I tura w godz. 10:30 — 11:30
b) II tura w godz. 12:00 — 13:00

Gdzie: Centrum Nauki i Techniki EC1, wejście od ul. Wojciecha Jerzego Hasa (od strony dworca Łódź Fabryczna)

Dla kogo? W każdej turze jednocześnie prowadzone są warsztaty:
a) dla 15 dzieci w wieku od 6 do 9 lat (ScottieGo!)
b) dla 12 dzieci w wieku od 10 do 13 lat (Inteligentne Miasto)

Bilety
Warsztaty nie wiążą się z dodatkowymi opłatami. Wymagana jest odrębna, bezpłatna rezerwacja miejsca na stronie: http://bilety.ec1lodz.pl/ oraz zakup biletu do Centrum Nauki i Techniki EC1.


Urząd Komunikacji Elektronicznej - logo

 

EDUKACJA: KODOWANIE Z UKE
Kodowanie to język przyszłości. Stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży, ucząc podstaw programowania.
Kształtujemy wyobraźnię i kreatywność przez naukę i zabawę. Zajęcia są inwestycją, bo kompetencje cyfrowe to warunek rozwoju nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego i gospodarki cyfrowej.
Kampania jest skierowana do uczniów szkół podstawowych. Projekt edukacyjny jest prowadzony  przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Inne projekty edukacyjne UKE to „Wiem, co podpisuję” oraz „Klikam z głową”, których opisy można znaleźć na stronie internetowej: www.cik.uke.gov.pl