Mikołajkowy Weekend!

Centrum Nauki i Techniki EC1 zaprasza na weekend mikołajkowych atrakcji, których program doskonale wpisuje się w misję placówki. Chcemy być miejscem mądrego spędzania wolnego czasu, dając przy tym naszym gościniom i gościom jak najwięcej radości. Wszystkie elementy tegorocznej oferty pozwalają uczyć się przez zabawę, a dotyczy to zarówno najmłodszych, jak i starszych odwiedzających. Jeżeli mielibyśmy zatem opisać typowo gwiazdkowy warsztat w naszych laboratoriach, moglibyśmy powiedzieć, że poruszymy w jego trakcie zagadnienia chemicznej redukcji, a także dowiemy się czym jest próba Tollensa. I jest to oczywiście prawda. Ale równie ważne jest, że efektem wspólnej pracy będzie piękna, własnoręcznie wysrebrzona bombka, która potem zapewne ozdobi choinkę w domu uczestniczki czy uczestnika warsztatów. Tak zdobyta wiedza na pewno zostanie z nami na zawsze, wzmocniona wrażeniami i emocjami!

 

Srebrzenie bombek - warsztaty świąteczne

 

Kliknij i kup bilet na
- BOMBKOWE WARSZTATY -

4 grudnia 2021 r.
5 grudnia 2021 r.

Wiek uczestniczek i uczestników: zajęcia dla młodzieży i dorosłych od 9 roku życia

Czas: ok. 60 minut

Co ma cukier do lustra? Czy srebro może mieć kompleksy? A co najważniejsze - co wspólnego mają te wszystkie elementy ze znanymi wszystkim sferycznymi ozdobami choinkowymi? Na te i inne pytania odpowiemy w trakcie wyjątkowych, świątecznych i rodzinnych warsztatów, odbywających się w laboratoriach Centrum Nauki i Techniki EC1. Nasza wspólna praca zaowocuje stworzeniem przez każdego z nas unikatowych bombek, które zabrane do domu z pewnością dodadzą magii świątecznemu wystrojowi. A zabierzemy je we własnoręcznie przygotowanym pudełku – origami z logotypem CNiT EC1.

Obok tego wspólnie przygotujemy podwodny ogród zimowy – doświadczenie, którego efektem są różnobarwne sople powstające z zastosowanych soli, rosnące jak stalagmity mogą nawiązywać do różnych form przyrodniczych. Efekt wizualny podkreśli jeszcze atmosferę i klimat zbliżających się świąt.         

    

Warsztaty pszczelarskie: budujemy domki dla owadów i tworzymy świece z pszczelego wosku

Czy pszczoły lubią mieszkać w… elektrowni? W EC1 czują się znakomicie! Tej jesieni zaprosiliśmy bzyczących gości na nasz dach. Od września 2021 r. na zielonym dachu dawnej elektrociepłowni we współpracy ze Stowarzyszeniem Pszczelarzy Ziemi Łódzkiej posadowionych zostało pięć uli. I chociaż nasi najmniejsi lokatorzy właśnie zimują, nie zapominamy o nich i ich wielkiej roli w naszym życiu. Działania EC1 przyczyniają się do zwiększenia populacji pszczół w mieście oraz dają Wam możliwość skorzystania z naszej nowej oferty warsztatowej. Jeśli chcecie dowiedzieć się kim jest pszczelarz? Czym jest ul? Co to pszczela rodzina? Jakie znaczenie mają pszczoły dla otaczającego nas świata? Te warsztaty są właśnie dla Was. Odpowiedzi na te i wiele innych pytań udzielą Wam doświadczeni pszczelarze. Będziecie mieli okazje zobaczyć prawdziwy sprzęt pszczelarski, własnoręcznie wykonać świeczkę z prawdziwego wosku pszczelego czy skonstruować domek dla zapylaczy.

 

Kliknij i kup bilet na
WARSZTATY: PSZCZOŁA MIODNA I INNE ZAPYLACZE
5 grudnia 2021 r.

 

 

 

niedziela 5 grudnia 2021 r. o godz. 11:30

limit miejsc: 15

  • Co oznacza termin "zapylanie"?
  • Jakie inne owady zapylają rośliny? 
  • Jak możemy im pomóc?
  • Zbudujemy też własny domek dla owadów!

 

Kliknij i kup bilet na
WARSZTATY: PSZCZOŁA MIODNA I INNE ZAPYLACZE
5 grudnia 2021 r.

 

Jeżeli dotąd święta kojarzyły Wam się między innymi z odpoczynkiem od nauki, my przekonamy Was, że nauka to świetny pomysł na wypoczynek  – zapraszamy do Centrum Nauki i Techniki EC1!