Kodowanie z UKE w EC1 Łódź

5 października rozpoczyna się Europejski Tydzień Kodowania. Jego celem jest popularyzacja i promocja nauki programowania. Urząd Komunikacji Elektronicznej w ramach prowadzonej kampanii „Koduj z UKE” zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach, które odbędą się w sobotę 5 października 2019 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1. Pokażemy uczestniczącym w nich dzieciom, że programowanie może być zabawą!

 

Warsztaty: kodowanie z UKE 2018

 

Warsztaty zostaną przeprowadzone dla dwóch grup wiekowych. Młodsza wykorzysta innowacyjną grę hybrydową „Scottie Go!“ zaś starsze uruchomią Inteligentne Miasto. Odbędą się dwie tury warsztatów: o godz. 11:00 i o 12:30. Udział w samych warsztatach jest bezpłatny, ale uczestnicy muszą wykupić bilet wstępu do Centrum Nauki i Techniki EC1 (indywidualny, rodzinny bądź grupowy).

👱‍♂ Dzieci w wieku od 7 do 9 lat spróbują swoich sił w programowaniu za pomocą ScottieGo!, innowacyjnej gry łączącej świat realny z wirtualnym. Używamy w niej kartonowych klocków służących do tworzenia przez graczy serii poleceń oraz oprogramowania, które pozwala sfotografować klocki i przekształcić zawarte na nich komendy na ruch i zachowanie bohatera gry — Scottiego — oraz jego kolegów. Aplikacja wykorzystywana w grze stawia przed głównym bohaterem rozmaite wyzwania. Gracz układa program z klocków. Aplikacja po ich zeskanowaniu wykonuje program, a gracz może się przekonać, czy problem został prawidłowo rozwiązany.

👱‍♀ Dzieci w starszej grupie wiekowej — od 10 do 13 lat — zajmą się programowaniem Inteligentnego Miasta przy pomocy dużej makiety. W grze chodzi o sterowanie Miastem, podczas którego uczestnicy warsztatów poznają czym jest krokowe wykonywanie działań, algorytm, instrukcje warunkowe, pętle, zmienne czy funkcje. Młodzi odkrywcy mają możliwość sterowania ruchem ulicznym czy też latarniami i przejazdami kolejowymi. Efekty pracy widzimy od razu.

 


Kiedy:
sobota, 5 października 2019 r., godz. 11:00 oraz 12:30

Gdzie:
Centrum Nauki i Techniki EC1, wejście od ul. Wojciecha Jerzego Hasa (od strony dworca Łódź Fabryczna)

Bilety:
Udział w warsztatach jest wliczony w cenę biletu do Centrum Nauki EC1. Nie ma dodatkowych opłat.

🔖 JAK REZERWOWAĆ?
1. Kup bilet do Centrum Nauki i Techniki EC1 na 5 października w naszym systemie online lub w kasach stacjonarnych EC1 Łódź. Wybierz wejście co najmniej na godzinę przed początkiem warsztatów!
2. Zadzwoń pod nr +48 42 600 61 00 wew. 1 i zarezerwuj miejsce na warsztatach zgodnie z wiekiem dziecka.
3. Do zobaczenia w EC1 Łódź!

 


EDUKACJA: KODOWANIE Z UKE

Kodowanie to język przyszłości. Stawiamy na rozwój kompetencji cyfrowych wśród dzieci i młodzieży, ucząc podstaw programowania. Kształtujemy wyobraźnię i kreatywność przez naukę i zabawę. Zajęcia są inwestycją, bo kompetencje cyfrowe to warunek rozwoju nowoczesnego społeczeństwa informacyjnego i gospodarki cyfrowej.

Kampania jest skierowana do uczniów szkół podstawowych. Projekt edukacyjny jest prowadzony przez Urząd Komunikacji Elektronicznej.

Inne projekty edukacyjne UKE to „Wiem, co podpisuję” oraz „Klikam z głową”, których opisy można znaleźć na stronie internetowej: cik.uke.gov.pl

 

Logo Urzędu Komunikacji Elektronicznej