Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie?

 

Konferencja Młodzi o klimacie 2022 zbliża się wielkimi krokami. Zanim jednak spotkamy się w Centrum Nauki i Techniki EC1 na dwudniowej ogólnopolskiej konferencji, której partnerem merytorycznym jest Uniwersytet Łódzki, pragniemy zaprosić Was drodzy Uczniowie na pre-wydarzenie pt. „Jak wiele mogą zdziałać młodzi ludzie?”.

 

>>> KUP VOUCHER <<<

 

 

 

Termin: 12.10.2022.

Spotkanie przeznaczone jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i odbędzie się w formie spaceru badawczego. Dodatkowo zaplanowana została dyskusja, pokaz multimedialny oraz ćwiczenia warsztatowe z planowania przestrzeni.

Liczba uczestników: 15-30 osób.

Czas trwania: 10:00-13:30.

Organizator wydarzenia: Studenckie Koło Naukowe SPATIUM, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny, Uniwersytet Łódzki oraz Centrum Nauki i Techniki EC1.

 

Zakres tematyczny wydarzenia:

  • Symbioza między człowiekiem a naturą. Jak możemy wpłynąć na rozwój miast?

  • Rola pszczół w miastach. Zapylanie, bioróżnorodność, edukacja, ratunek zagrożonego rodzaju owadów.

  • Każdy pomysł jest dobry. Jak wdrożyć projekt na rzecz ochrony środowiska?

  • Nasz wpływ na strefę zamieszkania. W jaki sposób ulice mogą stać się bezpieczne?

  • Proces powstawania woonerfów. Od czego zacząć?

  • Badania społeczne. W jaki sposób włączyć użytkowników przestrzeni w projekt?

  • Projektowanie przestrzeni publicznej. Jak tworzyć przyjazne ludziom i środowisku przestrzenie?

 

Cele wydarzenia:

  • Aktywizacja uczestników do wdrażania pomysłów dotyczących utrzymania ekosystemów w miastach na przykładzie pszczelarstwa (Projekt BeeEksoc).

  • Przybliżenie uczestnikom idei woonerfów w mieście oraz nabycie wiedzy dotyczącej ich powstawania (Projekt Woonerf POW).

  • Ćwiczenia z projektowania przyjaznych przestrzeni publicznych.

 

Prowadzący:

Klaudia Kamińska - studentka studiów magisterskich uzupełniających na kierunku Gospodarka przestrzenna na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym oraz kierunku Zarządzanie na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego. Szczególnym obszarem zainteresowań jest znaczenie środowiska w przestrzeni miejskiej w kontekście zmian klimatu oraz rozwoju terenów zurbanizowanych. 

Krzysztof M. Zając - student na kierunku Planowanie i organizacja przestrzeni na Wydziale Nauk Geograficznych UŁ, absolwent kierunku EkoMiasto na wydziałach Biologii i Ochrony Środowiska oraz Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ, na którym obronił pierwszą pracę naukową na temat sceptycyzmu klimatycznego wśród jego pracowników. Obecnie jego badania koncentrują się na łódzkich woonerfach. Fascynują go miasta, walka ze zmianami klimatu, życie z jak najmniejszym negatywnym wpływem na środowisko oraz gry fabularne i komputerowe, a także szeroko pojęta fantastyka.    

Artem Luhovyi - student zintegrowanego kierunku “EkoMiasto” na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Interesuje się fuzją pomiędzy mieszkańcami dużych miast a naturą oraz zrównoważonym rozwojem miast. Także koncertuje się na działaniach społecznych które mają na celu zwiększanie świadomości na temat bioróżnorodności. 

Oliwia Wierucka - studentka kierunku EkoMiasto Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska oraz Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego Uniwersytetu Łódzkiego, członkini Studenckiego Koła Gospodarki Przestrzennej SPATIUM. Obszar zainteresowań stanowi psychologia środowiskowa oraz wpływ miasta na zdrowie i życie jego mieszkańców.  

 

Dodatkowe informacje:

Spacer rozpocznie się w budynku Centrum Nauki i Techniki EC1, a zakończy na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ. Prosimy o dostosowanie odzieży i obuwia do jesiennych warunków pogodowych.

 

Aby wziąć udział w wydarzeniu należy zakupić voucher >>> KLIKNIJ <<< do Centrum Nauki i Techniki EC1 w cenie 16 zł, uprawniający do jednorazowej wizyty w Centrum Nauki i Techniki do 31.12.2022. Wybrany termin wizyty może obejmować pierwszy lub drugi dzień Konferencji „Młodzi o klimacie 2022”. Celem zakupu prosimy o zgłoszanie się drogą telefoniczną pod numerem: +48 42 600 61 00 wew. 1, bądź mailową: informacja@ec1lodz.pl.