Dni Wody 2021

Czekamy na Was do piątku 19 marca 2021 r. w godz. 10:00 - 18:00!

💧 W jaki sposób woda może płynąć do góry?
💧 Dlaczego niekiedy nie wylewa się z odwróconego kubka?
💧 Czy chodzenie po wodzie jest możliwe...?

To tylko kilka z całego mnóstwa ciekawostek, które poznamy podczas tegorocznych Dni Wody, źródła życia na naszej planecie. 

 

| Kliknij i kup bilet |

 

Dni wody 2021 - logotyp na tle fal

 

Jeżeli odwiedzicie nas w tygodniu, czekają na Was na terenie naszych wystaw:

🔹 gra na ekspozycji - ŚLADAMI WODY - w której można wziąć udział indywidualnie lub w większej grupie;

🔹 mnóstwo ciekawostek dotyczących wody, jej właściwości oraz nieoczywistych niespodzianek z nią związanych.

 

| Kliknij i kup bilet |

 


Sobota i niedziela 20-21 marca 2021 r. w godz. 11:00 - 18:00

Z przykrością informujemy, że w związku z decyzją Rządu RP o dodatkowych obostrzeniach
sobotnio-niedzielna część Dni Wody została odwołana.

 

🔹 WODNE CZARY
Tu będziemy prezentować "magiczne" sztuczki związane z wodą. W rzeczywistości żadnych czarów oczywiście nie będzie, każdy eksperyment dokładnie wyjaśnimy! Strefę minipokazów znajdziecie na drugim piętrze, w Rozdzielni.

🔹 ZBUDUJ SWÓJ WŁASNY FILTR DO WODY
w strefie miniwarsztatów, również w Rozdzielni. Co może być filtrem? Na czym polega filtracja? Z czego można, a z czego trzeba oczyszczać wodę? Pokażemy Wam, co można wykorzystać do filtracji wody i udowodnimy, że urządzenie do uzdatniania wody można skonstruować w każdych warunkach.

🔹 LOGIKA HYDRAULIKA
czyli interaktywna zgadywanka - znajdziecie ją również na drugim piętrze, za Kinem Sferycznym (które oczywiście będzie cały czas działało). Czy umiesz wskazać, z której rurki woda popłynie najpierw?

🔹 ŻABKA CZY NIEZGRABKA?
To kolejna gra koło Kina Sferycznego. Aby ją wygrać, trzeba poćwiczyć umiejętność logicznego myślenia i... poskakać. 

🔹 KONKURS
Nasze Centrum jest duże i ma wiele stanowisk związanych z wodą. Waszym zadaniem będzie odkrycie jak największej liczby takich eksponatów!

🔹 Gra ŚLADAMI WODY oraz plansze informujące o wodnych ciekawostkach również będą dostępne w weekend.

Wszystkie dodatkowe atrakcje bez dopłat - w cenie biletu do Centrum Nauki i Techniki EC1! Zarezerwujcie co najmniej 3-4 godziny, choć część naszych gości spędza u nas cały dzień. Bilety są dostępne w naszych kasach stacjonarnych oraz online. Biletów zakupionych online nie trzeba drukować - wystarczy pokazać przy kasach kod QR!

Przez cały czas pobytu na terenie budynku Centrum Nauki i Techniki EC1 trzeba mieć na sobie maseczkę zakrywającą usta i nos. Wyjątki oraz szczegóły związane z bezpieczeństwem zamieściliśmy na stronie Bądź bezpieczny w CNiT oraz w regulaminie kompleksu EC1 Łódź.

 

 


JAK DO NAS DOJECHAĆ?

Tramwajem, autobusem, pociągiem, samochodem i samolotem.
Zaraz, nie do końca. 😁 Z lotniska trzeba dojechać - autobusami 65A lub 65B bliżej centrum a potem tramwajami, autobusami lub... spacerem, co szczególnie polecamy przy pięknej pogodzie.

Zapraszamy do przejrzenia pełnej informacji o dojazdach, polecamy ją szczególnie gościom spoza Łodzi.

🅿 Wielopoziomowy parking podziemny na dworcu Łódź Fabryczna jest niewątpliwie najwygodniejszy - przy okazji samochód odetchnie w dodatniej temperaturze. Jest on bezpłatny w soboty i niedziele oraz w dni robocze po godz. 18:00. W pozostałym czasie obowiązują opłaty miejskiej płatnej strefy parkowania.

🚗 Wówczas zapraszamy na nasz bezpłatny parking dla gości, który znajdziecie na ul. Dowborczyków 7. W celu bezpłatnego skorzystania z tego parkingu trzeba mieć przy sobie bilet wstępu do Planetarium EC1 lub Centrum Nauki i Techniki EC1 i okazać go pracownikowi ochrony.

 

Do zobaczenia!