Święto Ziemi w Centrum Nauki EC1

𝘐𝘯 𝘯𝘢𝘵𝘶𝘳𝘦, 𝘯𝘰𝘵𝘩𝘪𝘯𝘨 𝘦𝘹𝘪𝘴𝘵𝘴 𝘢𝘭𝘰𝘯𝘦

𝘞 𝘱𝘳𝘻𝘺𝘳𝘰𝘥𝘻𝘪𝘦 𝘯𝘪𝘤 𝘴𝘢𝘮𝘰 𝘯𝘪𝘦 𝘪𝘴𝘵𝘯𝘪𝘦𝘫𝘦

(Rachel Carson, 1962)

Cytat z Rachel Carson, wybitnej amerykańskiej biolożki i laureatki National Book Award w dziedzinie literatury popularnonaukowej, idealnie wpisuje się w tematykę tegorocznego Międzynarodowego Dnia Ziemi.

 

Święto Ziemi w Centrum Nauki  i Techniki EC1

 

W 2019 roku w Centrum Nauki i Techniki EC1 skoncentrujemy się na ochronie gatunków, szczególnie tych zagrożonych oraz konsekwencjach naszych codziennych wyborów. A skoro ważny temat to i potrzebne posiłki. Dlatego na to wyjątkowe wydarzenie zapraszamy razem z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego (ZPKWŁ), Leśnym Zakładem Doświadczalnym w Rogowie (LZD) oraz Komitetem Ochrony Orłów (KOO), z którymi wspólnymi siłami przez cztery dni poprowadzimy dla naszych Gości dodatkowe atrakcje.

 

Święto Ziemi w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

CO W PROGRAMIE?

Przez cały czas trwania Święta:

- „Podchody do przyrody” – gra terenowa we wnętrzach Centrum Nauki i Techniki EC1 – karty gry do pobrania w kasach. Koniecznie zabierz ze sobą ołówek lub długopis!

- „Wiosna pod mikroskopem” – obserwacje w nanolaboratorium – Kotłownia poziom +3.

 

Święto Ziemi w Centrum Nauki i Techniki EC1

 

W dniach trwania Święta, ale TYLKO w godzinach 9:00 – 15:00:

- „SOS dla zapylaczy” – wysiej roślinę miododajną, zabierz ją ze sobą, dbaj o nią w ogrodzie lub na balkonie i pomóż owadom zapylającym. Przy okazji zapraszamy do kącika z łamigłówkami i układankami – Kotłownia poziom +4.

- „Wielka gra” – mega planszówka nt. codziennych wyborów i świadomej konsumpcji. Zagraj w grę i dowiedz się, jak nasze codzienne wybory wpływają na jakość życia ludzi i środowisko – Maszynownia poziom +2.

- „Ptasie rozmaitości” – budki lęgowe, ptasie głosy, koło fortuny, zajęcia plastyczne. Wiele atrakcji i ciekawostek o skrzydlatych przyjaciołach (partner: Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Łódzkiego) – Chłodnia kominowa poziom +3.

W dniach 25-26 kwietnia 2019 r. w godzinach 9:00 – 15:00:

- „Podglądamy rybołowa” – transmisja online, prezentacja, ciekawostki (partner: Komitet Ochrony Orłów) – Chłodnia kominowa poziom +3,

- „Podglądamy bociana czarnego” - transmisja online, prezentacja, ciekawostki (partner: Leśny Zakład Doświadczalny SGGW w Rogowie) – Chłodnia kominowa poziom +3.